Szanowni Klienci, pragniemy poinformować Państwa o działalności sklepu internetowego w okresie świąteczno-noworocznym. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ >>>
Temperatury na zewnątrz znów osiągają astronomiczne wyżyny, a nie wiesz, jak schłodzić się w zamkniętej przestrzeni w pracy? Dajemy Ci 7 wskazówek, które pomogą Ci w walce z nieznośnym upałem. Przeczytaj więcej w artykule.
Możesz przećwiczyć pierwszą wskazówkę dotyczącą radzenia sobie z gorącym letnim dniem w biurze, na przykład, od samego początku dnia pracy. Jeśli jednak regulamin firmy lub Twój przełożony na to pozwalają. Spróbuj pewnego dnia wstać i przyjść wcześniej do pracy. Nie tylko przyjdziesz do pracy wcześnie rano i dzięki temu unikniesz budzącego się słońca, ale również wyjedziesz wcześniej. W ten sposób unikniesz nie tylko wysokich temperatur, ale także ruchu w godzinach szczytu. Ponadto będziesz cieszyć się dłuższym czasem spędzonym z rodziną lub przyjaciółmi.
W wysokich temperaturach ważniejsze niż kiedykolwiek jest przestrzeganie prawidłowego reżimu picia, który powinien wynosić co najmniej ok. 2 litry dziennie w przypadku napojów bezalkoholowych. Na przykład amerykańska Narodowa Akademia Nauk, Inżynierii i Medycyny w swoich oficjalnych dokumentach zaleca dzienne spożycie płynów w wysokości 2,7 litra dla kobiet i do 3,7 litra dla mężczyzn.
Na przykład zawsze staraj się napełnić się pełnym dzbankiem lodowatej wody, gdy przychodzisz do pracy i pijesz z niej w ciągu dnia. Nie tylko będziesz wiedział dokładnie, ile wypijesz, ale nie będziesz musiał biegać tam iz powrotem, aby napełnić szklankę. Możesz też dodać do kubka wody miętę, ogórek lub cytrynę na orzeźwienie, co jeszcze bardziej Cię odświeży, a jednocześnie uspokoi w razie stresu. Aby woda była jak najzimniejsza, zawsze możesz zostawić ją na noc w lodówce.
Nasza wskazówka:Czy wiesz, że olejki eteryczne, które wąchamy z przepołowionej cytryny, zmniejszają niepokój i depresję naszego organizmu oraz uwalniają napięcie? Z drugiej strony, w związku ze stresem, zalecamy unikanie nadmiernego spożycia kofeiny, która może powodować nieprzyjemne zroszenie i podwyższenie ciśnienia krwi w letnie dni.
Nawet jeśli masz dużo obowiązków w pracy i spotkań, regularne przerwy są również bardzo ważne, a w niektórych pracach wręcz obowiązkowe, zwłaszcza w wyższych temperaturach. Na przykład postaraj się wstawać co 40 minut i iść na spacer, chociażby tylko po zdrową przekąskę, spotkać się z kolegą lub po wodę do lodówki. Nie tylko oczyścisz głowę, ale jednocześnie zatrzymasz się na chwilę i odświeżysz.
Świeża przekąska składająca się z warzyw i owoców rozsmarowanych przez cały dzień nie tylko ochłodzi Twój organizm, ale możesz też zjeść tyle, ile chcesz. Szczególnie warzywa i owoce o dużej zawartości wody (np. ogórek, cukinia, rzodkiewka, arbuz, truskawki, winogrona, brzoskwinie...) są idealne do chłodzenia.
Dodatkowo, jeśli nie chcecie się rozgrzewać od środka nawet w porze lunchu, polecamy pominąć gulasz z sześcioma lub gorącą polędwicą i wybrać np. tylko zupę lub lekką sałatkę warzywną z kawałkami mięsa.
W niektórych biurach powszechną praktyką jest włączanie żarówek (nawet energooszczędnych) w ciągu dnia. Emitują niepotrzebne ciepło przez cały dzień. Dlatego, aby utrzymać ciepło przez cały dzień, zalecamy zamykanie wszystkich rolet jak najdalej od biura, w tym wyłączanie żarówek, szczególnie w godzinach popołudniowych.
Jeśli Twój firmowy dress code pozwala na to w wysokich temperaturach, wybierz materiały bawełniane, lniane lub satynowe zamiast wełnianych marynarek, obcisłych koszul i czarnych płaszczówek do biura. Materiały te nie tylko przepuszczają powietrze, ale także chłodzą ciało i skutecznie wchłaniają pot.
W biurze materiał krzesła, na którym siedzisz, pasuje również do materiału ubrania. Choć wytrzymałe, skórzane krzesła są designerskie, niezwykle wygodne i trwałe, to nie są do końca dokładnie to co trzeba na letnie dni. Są idealne do krzeseł biurowych, które są całkowicie siatkowe lub przynajmniej mają siatkowe oparcie. Ten rodzaj foteli i krzeseł ma lepszą cyrkulację powietrza, dzięki czemu zapobiega niepotrzebnemu poceniu się.
Jeśli potrzebujesz natychmiastowej ulgi od upału, postaw np. na włączenie klimatyzacji lub na spryskiwacz wodny i wodę termalną, które przyjemnie odświeżą i nawilżą Twoją twarz i ciało.
W przypadku klimatyzatora należy jednak uważać na jego prawidłowe ustawienie – temperatura wewnątrz powinna być maksymalnie o 5 do 7 stopni niższa niż temperatura na zewnątrz. W ten sposób unikniesz szoku termicznego, który czekałby Cię na zewnątrz po opuszczeniu miejsca pracy. I całkiem możliwe, że uratujesz swoje ciało przed chorobą...
Zgodnie z rozporządzeniem rządu nr 361/2007 Dz. temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić minimum 20°C i maksymalnie 27°C podczas pracy siedzącej.
Innym rozwiązaniem w porównaniu do klimatyzacji mogą być np. mniejsze wentylatory, które mogą być nie tylko przyjemniejsze, ale jednocześnie unikać klasycznych domysłów, jak należy ustawić klimatyzację.
Dla schłodzenia stóp polecamy również wygodny podnóżek biurowy pod nogi z otworami wentylacyjnymi, który nie tylko uprzyjemni siedzenie w ciepłe, letnie dni, ale także zapewni ulgę i relaks dzięki zintegrowanym punktom masującym i regulacji wysokości podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.
Wyposażymy Twoją firmę w 48h
B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków