Szanowni Klienci, pragniemy poinformować Państwa o działalności sklepu internetowego w okresie świąteczno-noworocznym. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ >>>

/Nowości i inspiracje/Inspiracje/7 wskazówek: Jak w prosty sposób wyposażyć ogródek restauracyjny

7 wskazówek: Jak w prosty sposób wyposażyć ogródek restauracyjny

5.08.2022

Czy myślisz obecnie o wymianie istniejących mebli w swojej restauracji, pubie, winiarni lub podobnym lokalu? Ogródek zewnętrzny to miejsce, które od pierwszego wejrzenia powinno zachęcić potencjalnego klienta do siedzenia. Ale jak go wyposażyć, aby stał się atrakcyjną „wizytówką”, która od razu przyciągnie klienta, który chętnie spędzi tu swój wolny czas?

Przedstawiamy 7 wskazówek, dzięki którym łatwo i sprytnie wyposażysz ogródek swojej restauracji i innych lokali.

1) Weź pod uwagę wielkość przestrzeni i przeznaczenie siedzenia

Na samym początku dobrze jest dowiedzieć się, ile masz dostępnej przestrzeni manipulacyjnej w swoim ogrodzie i ilu klientów idealnie sobie wyobrażasz, aby tu ulokować. Pomyśl nie tylko o siedzeniach, ale także o przejściach wystarczająco dużych dla poszczególnych stołów, aby personel mógł z łatwością chodzić między nimi.

Ustaloną zasadą jest, że siedząc przy stole należy zapewnić przestrzeń osobistą dla jednego gościa o powierzchni co najmniej 0,7 m2. Polecamy jednak wybrać większą przestrzeń, bo nikt z nas nie chce się przeciskać w przepełnionej restauracji i słyszeć prawie wszystko, o czym dyskutują przy sąsiednim stoliku.

Nasza wskazówka:Wybierając meble, zawsze wybieraj raczej mniejsze stoły, które w razie potrzeby goście w większym gronie mogą wygodnie połączyć. Wprawdzie wymagają nieco wyższej inwestycji początkowej, która się jednak opłaci, zwłaszcza w postaci wyższej wydajności, a w przyszłości także sprzedaży. W końcu nikt z nas nie chce siedzieć przy stole z kimś innym.

2) Synergie z aranżacją wnętrza restauracji

Projektując przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną, zawsze preferuj jeden charakterystyczny styl swojego lokalu. Masz nowoczesną, industrialną restaurację, w której panuje świeżość i minimalizm? Wtedy z pewnością docenisz np. zamiast tańszych plastikowych krzeseł np. meble ogrodowe ze sztucznego rattanu, które wyglądają nowocześniej.

Posiadasz małą rodzinną restaurację z domową kuchnią, w której masz w środku przytulne meble vintage? Powinno to również znaleźć odzwierciedlenie w wyborze mebli ogrodowych. W tym przypadku można wybrać np. połączenie drewna i metalu, które pasuje nie tylko do klasycznej restauracji, pubu, ale także do przytulnej winiarni.






























































3) Krzesła z większą nośnością

Uwzględniając charakterystyczny styl Twojej restauracji, przy wyborze konkretnego mebla zewnętrznego warto wziąć pod uwagę jego nośność. W przypadku zwykłych mebli ogrodowych do użytku domowego nośność krzeseł wynosi zwykle około 100 kg. W przypadku restauracji zaleca się wybór krzesełek zewnętrznych o nośności od 120 kg do 200 kg.






















































































4) Odporność na zużycie i warunki atmosferyczne

Ponadto, wybierając meble do ogrodu na zewnątrz, nigdy nie używaj mebli do użytku wewnętrznego w niezadaszonej przestrzeni. Meble ogrodowe umieszczone w otwartym ogrodzie muszą być odporne na nagłe warunki atmosferyczne, wytrzymywać wyższy poziom wilgoci i promieniowanie UV.

Pod względem trwałości meble zewnętrzne jak i wewnętrzne powinny wytrzymywać większe obciążenia i zużycie spowodowane nadmiernym użytkowaniem. Powinien więc być wykonany z wysokiej jakości materiału, który będzie trwały. Najtrwalszymi materiałami na meble ogrodowe są np. stopy metali (zwłaszcza aluminium), sztuczny rattan, plastik czy drewno tropikalne (teak lub eukaliptus).

5) Przechowywanie i obsługa

Kolejnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze, jest łatwość obsługi konkretnych mebli ogrodowych. Dlatego wybierając stoły i krzesła, oprócz materiału, zawsze bierz pod uwagę jego wagę. Rekomendujemy wybór mebli o lekkiej konstrukcji, które w razie potrzeby personel będzie mógł łatwo przesunąć. Przyjęta zasada mówi, że jeden mebel nie powinien przekraczać 15 kg.

Należy uwzględnić również łatwość przechowywania, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy ogród w większości przypadków nie jest użytkowany. Aby zminimalizować przestrzeń do przechowywania, zalecamy również wybór mebli, które w razie potrzeby można łatwo sztaplować.

6) Pomyśl także o łatwej konserwacji

Wybierając materiał, z którego wykonane są meble ogrodowe, zalecamy również uwzględnienie jego łatwej konserwacji, która zajmuje minimum czasu. Wśród materiałów, które wystarczy jedynie przetrzeć wilgotną ściereczką, znajdują się np. meble plastikowe lub metalowe, które również lepiej od czasu do czasu nasmarować i spryskać sprayem antykorozyjnym. Zasadniczo sztuczny rattan również nie wymaga konserwacji. Najwięcej czasu na konserwację zajmą meble drewniane, które przed sezonem i po nim należy pomalować olejem tekowym.

7) Co jeszcze warto kupić do ogrodu restauracyjnego?

Dla wygody klientów polecamy do siedzenia na zewnątrz w ogrodzie każdego lokalu zakup parasoli lub elektrycznych pułapek na owady, które eliminują je w ciągu kilku sekund, a także są przyjazne dla środowiska. Nie wydzielają żadnych chemikaliów ani oparów.

Dla letniego komfortu związanego z imprezami grillowymi polecamy również zapoznanie się z naszymi kompaktowymi grillami gazowymi, które są nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem nie tylko dla obiektów gastronomicznych. Większość z tych grilli posiada elektryczny zapłon, regulację gazu oraz wbudowany termometr, który da Ci większą kontrolę nad stanem potraw podczas grillowania.
















































































Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2024 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys