Długość rampy zależy od wysokości, którą zamierzasz pokonać. Zakłada się, że bezpieczne korzystanie z rampy odbywa się przy maksymalnym nachyleniu 16,5°(30 %). Jeżeli potrzebujesz większego nachylenia, rampa musi być już zakotwiczona do górnej powierzchni, na którą chcesz wjechać.
Wystarczy określić wymaganą długość rampy, dzieląc wysokość, którą chcesz pokonać, przez 0,3.
Przykład: Dla wysokości 1 metra wymagana długość rampy wynosi 3,33 m.
Dla uproszczenia w parametrach każdej rampy zawsze podajemy maksymalną wysokość, dla której można ją zastosować: Dla planowanej wysokości (mm)
Obciążenie, jakie może wytrzymać rampa, zależy głównie od jego rozkładu. Podane obciążenia ramp zakładają równomierne obciążenie rampy według podanych rozstawów osi i szerokości kół lub gąsienic.
W związku z tym podajemy maksymalne obciążenie ramp w zależności od rozstawu osi kół, które będą poruszać się po rampie.
W zależności od wersji rampy i jej przeznaczenia, dopuszczalne obciążenie określone jest dla 500, 750, 100, 1250, 1500, 1750, 2000 mm. W przypadku ramp hobbystycznych nośność podawana jest również dla 0 mm, co zakłada, że całe obciążenie przenoszone jest na jedną oś, jak np. w przypadku taczek stalowych.
Jeżeli rampy są sprzedawane jako para, określone obciążenie jest zawsze na parę.
Wybrane modele ramp wyposażone są w boczne prowadnice, które zapobiegają zjechaniu koła z rampy. Rampy z bocznymi prowadnicami należy wybrać zgodnie z rozstawem kół pojazdu, który będzie po nich jeździł.
Wyposażymy Twoją firmę w 48h
B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków