Szanowni Klienci, pragniemy poinformować Państwa o działalności sklepu internetowego w okresie świąteczno-noworocznym. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ >>>

/Nowości i inspiracje/Produkty/Rodzaje mechanizmów i możliwości regulacji krzeseł biurowych

Rodzaje mechanizmów i możliwości regulacji krzeseł biurowych

3.03.2023

Mechanizm permanentnego kontaktu

Mechanizm permanentnego kontaktu zapewnia podstawowe warunki zdrowego siedzenia na krześle biurowym. Krzesła biurowe z tym mechanizmem mają możliwość ustawienia odpowiedniego kąta nachylenia oparcia w dowolnej pozycji lub po odblokowaniu zapewnia stały kontakt pleców z oparciem, zachęcając w ten sposób siedzącego do prawidłowej postawy – wyprostowania pleców.

Mechanizm synchroniczny

Mechanizm synchroniczny to rodzaj mechanizmu o doskonałych właściwościach ergonomicznych, w którym można regulować kąt nachylenia oparcia w określonych pozycjach. Opisywany mechanizm można ustawić w dowolnej idealnej pozycji, która odpowiada użytkownikowi, lub wykorzystać dynamiczne właściwości mechanizmu, gdzie użytkownik nie ma zablokowanego oparcia, ale może poruszać się na krześle, a mechanizm zapewnia stałe dopasowanie oparcia do pleców użytkownika poprzez zsynchronizowane odchylanie siedziska i oparcia. Większość mechanizmów synchronicznych posiada pokrętło pozwalające na bardzo łatwe ustawienie siły oporu mechanizmu w zależności od wagi użytkownika – chodzi o tzw. regulację przeciwwagi – z jakim oporem kołysze się krzesło.
Mechanizmy synchroniczne są z reguły bardzo wysokiej jakości zarówno pod względem funkcji, jak i konstrukcji i są przeznaczone do długotrwałej, wymagającej pracy biurowej.

Mechanizm asynchroniczny

Rodzaj mechanizmu, który umożliwia regulację pochylenia siedziska niezależnie od pochylenia i pozycji oparcia oraz umożliwia regulację pochylenia oparcia niezależnie od pochylenia siedziska. Mechanizm pozwala na różne ustawienia krzesła w wielu pozycjach. Mechanizm asynchroniczny można zwykle łatwo rozpoznać po trzech dźwigniach sterujących. Jedna dźwignia pozwala na regulację wysokości całego krzesła, druga dźwignia steruje zazwyczaj pochyleniem siedziska, a za pomocą ostatniej można regulować kąt pochylenia oparcia. Oprócz niezależnej regulacji kąta nachylenia siedziska i oparcia, niektóre mechanizmy asynchroniczne umożliwiają również regulację siły nacisku oparcia na plecy użytkownika. W praktyce wygląda to tak, że można regulować kąt nachylenia siedziska, a oparcie może się swobodnie poruszać, kopiując w ten sposób ruchy osoby siedzącej w fotelu. Ruch ten można dodatkowo zredukować za pomocą pokrętła służącego do ustawienia siły oporu. Taki mechanizm w zasadzie stanowi połączenie mechanizmu synchronicznego i asynchronicznego.

Mechanizm bujania

Mechanizm bujania to prosty mechanizm, w który wyposażone są głównie krzesła biurowe. Zdecydowana większość foteli ma jeden wspólny mianownik – sztywne połączenie siedziska i oparcia. Nie można więc zmieniać kąta nachylenia samego oparcia.
Mechanizmy bujania pozwalają zazwyczaj tylko na bujanie się na krześle z możliwością regulacji siły oporu mechanizmu w zależności od wagi użytkownika – tzn. regulacji siły przeciwwagi lub zablokowania w podstawowej pozycji siedzącej. Siłę przeciwwagi reguluje się poprzez przekręcenie pokrętła pod siedziskiem – dokręcenie pokrętła powoduje większy opór mechaniki podczas kołysania, a poluzowanie pokrętła daje efekt odwrotny. Jeżeli masz większą wagę, to należy dokręcić pokrętło, aby mechanizm zapewnił ci odpowiednie podparcie. Jeżeli masz mniejszą wagę, to należy poluzować mechanizm, aby w ogóle móc kołysać się na krześle. Mechanizmy niektórych foteli dodatkowo pozwalają na zablokowanie w kilku pozycjach.

Mechanizm BODY BALANCE TEC

Krzesła biurowe, które są wyposażone w system BODY-BALANCE-TEC, mają charakter urządzenia treningowego. Fakt, że krzesła mogą być jednocześnie sprzętem sportowym, w pierwszej chwili brzmi niezwykle. Dzięki zastosowaniu tego systemu mięśnie pleców podczas siedzenia są stale aktywne, trenowane, a tym samym automatycznie wzmacniane.
System BODY-BALANCE-TEC może być wykorzystywany do codziennego wzmacniania kondycji, ale także jako proste uzupełnienie ćwiczeń na plecy, wykonywanych w ciągu dnia, takich jak zataczanie kół lub ósemek miednicą. Wszystko to potrafi nie tylko zapewnić rozrywkę, ale także jeszcze bardziej przyczynić się do poprawy zdrowia użytkownika. Siedzenie w trzech wymiarach z opatentowanym systemem BODY-BALANCE-TEC – przegub krzesła – potrafi zmienić życie człowieka. System ten przekształca relatywnie statyczny i niezdrowy sposób siedzenia w dynamiczny sposób siedzenia, który jest nie tylko wspomaga dobrą kondycję, ale też sprawia radość.
Ruch podczas siedzenia powoduje dobry nastrój, zwiększa motywację i tym samym przyczynia się do znacznie lepszych wyników pracy.

Regulacja głębokości siedziska

Niektóre typy mechanizmów synchronicznych i asynchronicznych wyposażone są w funkcję posuwu siedziska. Funkcja ta zapewnia zmniejszenie lub zwiększenie głębokości siedzenia w zależności od indywidualnych proporcji ciała konkretnych użytkowników krzesła.

Regulacja podłokietników

Krzesła z regulowanymi podłokietnikami umożliwiają głównie regulację wysokości podłokietnika, niektóre z nich umożliwiają również ruch wzdłużny części dotykowej, na której opiera się przedramię. Bardziej zaawansowane modele krzeseł pozwalają również na obracanie podłokietników pod ograniczonym kątem w prawo i w lewo z perspektywy siedzącego.

Mechanizm UP-DOWN

To bardziej wyrafinowany sposób regulacji wysokości oparcia lub podłokietników o regulowanej wysokości. W przypadku krzeseł biurowych niższej klasy z mechanizmem przegubowym, wysokość oparcia jest regulowana za pomocą śruby, która zablokuje oparcie w wybranej pozycji. W systemie UP-DOWN regulacja oparcia lub podłokietnika odbywa się w poszczególnych krokach w kierunku do góry. Gdy oparcie lub podłokietnik osiągnie maksymalne wysunięcie, mechanizm zwalnia blokadę, a oparcie lub podłokietnik można opuścić do pozycji wyjściowej.

Podparcie lędźwiowe

W większości krzeseł podparcie lędźwiowe jest wykonane z pianki w oparciu, niektóre krzesła są wyposażone w podparcie lędźwiowe, które umożliwia regulację w pionie (w górę i w dół), a także regulację głębokości (w poziomie – do przodu lub do tyłu względem bioder osoby siedzącej).
Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2024 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys